سوم معماری هنرستان حریری - معرفی درسهای تخصصی سال دوم هنرستان رشته معماری

معرفی درسهای تخصصی سال دوم هنرستان رشته معماری

سلام دوستان

 

دوستانی که الان سال اول دبیرستان رو می خونید و  دغدغهء انتخاب رشته رو دارید و در این بین اسمی از رشتهء معماری به گو شتون رسیده و ته استعدادی هم در خودتون تو این رشته می بینید و کاملآ مشتاقید که بیشتر از اون سر در بیارید تا با دید روشن تر و وسیع تری این رشته رو انتخاب کنید.

امیدوارم بتونم کمکتون کنم..........

 اول از اینکه بسیاری از دوستان هم سن و سال شما از من در مورد درس هایی که تو این رشته قراره بخونید می پرسن در اینجا من به معرفی اونا می پردازم :

درسایی که در سال دوم هنرستان رشتهء معماری شاخهء فنی باید بخونید از این قرارن:

1)ترسیم فنی:توی این درس با:(مثلث،دایره،ترسیمات هندسی و......)آشنا می شید.بعد می ریم سراغ رسم فنی (اینکه چه طور یک جسم سه بعدی رو به صورت دو بعدی (نما) در جهات مختلف بکشیم واین که اگر اون جسم رو از وسط برش بدیم،اون رو چه شکلی بکشیم) این فصل کاملآ کاربردیه و اگر پایتون رو تو این فصل قوی کنید اطمینان داشته باشید تو این زمینه حتی تو دانشگاه مشکلی ندارید..ان شا الله.

بعد شروع می کنید به آشنایی با ابزار نقشه کشی و کشیدن نقشه.........

بسم الله......کار شما از اینجا شروع می شه تو اینجاست که وارد رشته عظیم معماری می شی و اولین نقشهء ساختمانی عمرت رو میکشی.(خوش اومدی)

2)شناخت مواد و مصالح:توی این درس آشنا می شید با پوستهء زمین،خاکها،گچ،آهک،سنگ،سیمان،بتن،شیشه،چوب،قیر و مواد نفتی،فلزات و.......و همچنین نحوهء به وجود آمدنشون و انواع مختلفشون.

خلاصه با تمام مصالحی که بعدآ میخوای تو ساختمونت به کار ببری به صورت مختصر والبته علمی آشنا می شی.

3)مبانی هنر های تجسمی:این درس خیلی به رشتهء گرافیک نزدیکه و شما توش میتونی با رنگ و ترکیباتش و......آشنا بشی و همچنین در آخر ترم باید یه کار هنری مربوط به این درس که در طول این سال آموزشش رو دیدی به دبیرت ارائه بدی .

قشنگی معماری اینه که وقتی انتخابش می کنی در واقع گرافیک و کامپیوتر و روانشناسی رنگ وخیلی از رشته های دیگه رو هم انتخاب کردی .

بالاخره سرو کارت به یکیشون می رسه.(به قول یکی از استادامون معماری یه اقیانوس کم عمقه که توش باید از همه چی سر در بیاری)

4)طراحی:یادتون باشه که اگر طراحیتون خوب باشه کاملآ موفقید شما مثلآ میری تو یه خیابون و از یه ساختمون خوشت میاد برای اینکه شکل اون یادت نره باید طراحیش کنی (به این کار تو دانشگاه میگن کشیدن اسکیس) این در صورتی امکان داره که شما طراحی خوب و دست کشیدن سریع داشته باشی .

درسای تخصصی دوم تموم شد و در بارهء درسای تخصصی سوم منتظر متن بعدی این بخش باشید.امیدوارم تونسته باشم در این باره بهتون کمک کوچیکی کرده باشم.

 

(اگر سوالی دارید با کمال میل در حد توانم جواب می دم)

مطالب قبلي


3memari

3memari

http://3memari.blogfa.com

سوم معماری هنرستان حریری

سوم معماری هنرستان حریری - معرفی درسهای تخصصی سال دوم هنرستان رشته معماری

سوم معماری هنرستان حریری

با سلام ممنون از این که به وبلاگم سر زدید این وبلاگ صرفا برای آشنایی شما با رشته معماری و دروس آن می باشد لذا از شما خواهشمندم بانظرهای متفاوتون منو راهنمایی کنین.

سوم معماری هنرستان حریری

قالب بلاگفا

بزرگترین سایت معماری و عمران

مطالب وبگردی عمران و معماری